Nintendo DS Game Cartridge Case, colour: transparent
SKU: 900727 OverviewNintendo DS Cartridge Storage box, colour: transparent.
Made from virgin polypropylene. Premium quality. Without Nintendo logo.
Suitable for storing Nintendo DS cartridges.
Protects your game cartridges from dust, scratches and damage.
Dimensions: 41 x 36 x 7 mm.
Packaging: 100 units in shipping box.
Minimum order quantity: N/A (you can order any quantity from us).
| Specification | Description |
|---|---|
| Barcode | 6090537086053 |
| Product name | Nintendo DS Game Card Case |
| Capacity | 1 |
| Height | 41 mm |
| Article number | 900727 |
| Sales unit | One piece |
| Brand | Walvis Products |
| Product type | Game Cases |
| Media type | Nintendo DS |
| Origin | CN |
| Material | Polypropylene |
| Colour | Transparent |
| Weight per sales unit | 3 gram |
| Width | 34 mm |
| Spine width | 7 mm |
| Outer box packaging | 100 |




