Wireless Cassette Speaker
SKU: 900308 OverviewPortable pocket-sized speaker, bluetooth speaker in the shape of a retro cassette tape. Comes with coloured stickers and a USB charging cable. Easily portable and pocketable. Great sound from a small speaker!
Connect your bluetooth devices to this speaker disguised as a retro cassette tape. Connect wirelessly to your phone wherever you are. Charges up in one hour for 8 hours of play time. USB charging cable and coloured stickers included.
Product dimensions: 112 x 69 x 16 mm.
An idea by Nick Forrester made by Suck UK.
| Specification | Description |
|---|---|
| Barcode | 5060576591000 |
| Product name | Wireless Cassette Speaker |
| Depth | 16 mm |
| Article number | 900308 |
| Sales unit | One piece |
| Brand | Suck UK |
| Product type | Speakers |
| Origin | CN |
| Length | 112 mm |
| Width | 69 mm |
| Outer box packaging | 10 |


