1 CD PP Sleeve with flap, no grain transparent (125 x 130 mm + flap)
SKU: 90006A5 OverviewMade of crystal clear PP. without grain resealable plastic CD/DVD sleeves, thickness 0.12 mm.
Dimensions: 125 mm (width) x 130 mm (height) + flap (height 27 mm).
Packaging: 3.000 units per shipping box.
Minimum order quantity: N/A (you can order any quantity from us).
| Specification | Description |
|---|---|
| Barcode | 6090555549516 |
| Product name | 1CD/DVD Sleeve |
| Capacity | 1 |
| Height | 130 mm |
| Article number | 90006A5 |
| Sales unit | One piece |
| Brand | Walvis Products |
| Product type | CD/DVD Sleeves |
| Media type | CD/DVD |
| Origin | EU |
| Material | Polypropylene |
| Colour | Transparent |
| Material thickness | 0,12 mm |
| Width | 125 mm |
| Outer box packaging | 3000 |




