1 CD PP Sleeve with flap, transparent (133 x 128 mm + flap)
SKU: 90006A7 OverviewMade of crystal clear PP. CD/DVD sleeves, thickness 0.10 mm.
Sleeve dimensions: 133 mm x 128 mm (flap excluded).
Packaging: 2.400 units per shipping box.
Minimum order quantity: N/A (you can order any quantity from us).
| Specification | Description |
|---|---|
| Barcode | 6090538165115 |
| Product name | 1CD/DVD Sleeve |
| Capacity | 1 |
| Height | 133 mm |
| Article number | 90006A7 |
| Sales unit | One piece |
| Brand | Walvis Products |
| Product type | CD/DVD Sleeves |
| Media type | CD/DVD |
| Origin | EU |
| Material | Polypropylene |
| Colour | Transparent |
| Material thickness | 0,1 mm |
| Width | 125 mm |
| Outer box packaging | 2400 |




